Jump to content

Dream League Soccer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dream League Soccer është një video lojë futbolli zhvilluar dhe publikuar nga First Touch Games për IOS, Android dhe Windows Phone. Loja u bë publike më 2 dhjetor 2011 dhe u lëshua gjashtë ditë më vonë në App Store për platformën IOS. Loja u lëshua në Google Play më 29 nëntor 2013 për Android.[1]

Fillimisht ju jeni një menaxher i ekipit tuaj, Dream FC, dhe ju mund të kontrolloni lojtarët tuaj gjatë lojrave aktuale. Gameplay është e ngjashme me mënyrën e karrierës së FIFA-s, por nuk ka kontrata, transferta klubesh brenda klubeve të tjera, dhe nivelet e lumturisë në lojtarët tuaj. Ju mund të nënshkruani ndonjë lojtar nga tregu i transferimit për një sasi të caktuar të monedhave, të cilat zgjidhen rastësisht në mes të një loje të caktuar varësisht nga niveli i aftësisë së lojtarit që kërkoni. Mund të grumbulloni monedha duke luajtur ndeshje, duke plotësuar arritjet ose duke shikuar një reklamë.

Ju filloni lojën duke zgjedhur një kapiten nga një listë prej 20 apo më shumë lojtarëve që kanë një vlerësim të përgjithshëm që mund të shkojnë nga 60 në 85. Pasi të zgjidhet një kapiten, pjesa tjetër e ekipit tuaj është e mbushur me lojtarë të rastit nga baza e të dhënave të lojës dhe ju filloni të luani në Divizionin 3. Çdo divizion (Divizioni 3, 2, 1 dhe Divizioni Elite) ka 16 ekipe dhe luani kundër çdo ekipi një herë në një sezon të vetëm. Në fund të sezonit, skuadrat më të larta (pozicionet varen nga ndarja) do të promovohen në ndarjen e mësipërme. Gjatë sezonit ka gjithashtu edhe Kupën Globale të Sfidës (GC Cup) e cila në mënyrë të rastësishme përputhet me të gjitha 64 ekipet kundër njëri-tjetrit.

Pasi të fitoni Divizionin e Elitës, ju jeni marrë në Kupën Ndërkombëtare, e cila është një konkurrencë me kombëtaret e tanishme (si Brazili, Argjentina, Gjermania, etj). Nëse humbisni në çdo fazë të garës (së bashku me të gjitha garat e mëposhtme), ju pyeteni nëse doni të luani një miqësore kundër një ekipi të rastit dhe pastaj fillon një sezon tjetër i Divizionit Elite, por nëse fitoni Kupën Ndërkombëtare, ju jeni zgjedhur për Kupën All-Star. Kupa All-Star është një tjetër konkurs që përfshin ekipet klasike gjatë historisë. Kjo përfshin ekipet si Brazili 1970, Man U 1999, viteve 60 / 70 / 80-ta All-Star, Liga Spanjolle All-Star dhe shumë më tepër! Nëse këto dy gara nuk janë të mjaftueshme dhe ju fitoni kupën All-Star, ju përshtateni kundër First Touch United.

First Touch United është një ekip imagjinar i krijuar nga First Touch Games (pra emri). Lojtarët janë shumë të kualifikuar, me shumicën e 11 lojtarëve që fillojnë me 90 ose më shumë. Lojtarët janë të emëruar nga punonjësit e First Touch Games. Ky ishte skuadra më e madhe dhe më e mirë në lojë për një kohë shumë të gjatë, por rreth fillimit të vitit 2014, kur Dream League Soccer mori përditësimin më të madh, një sfidë e re u vu në lojë. Nëse humbni First Touch United atëherë ju duhet të luani ... vetë! Një ekip me ekipin e saktë të njëjtë (duke përfshirë të gjitha përmirësimet që keni bërë), formacioni, emri dhe veshjet (veshja juaj e kundërt) ju sfidon për një lojë. Historia është se një menaxher gjenial ka vendosur të klonojë gjeneratën tuaj dhe të luajë kundër jush. Kjo ndeshje është shumë më e vështirë në lojë nëse keni një ekip të mirë. Ndeshja zbret në aftësi të lojtarit, dhe jo nga lojtarët që ai / ajo ka blerë. Paç fat! Nëse fitoni, fillon një sezon i ri i Divizionit Elite.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja Zyrtare Arkivuar 2 maj 2019 tek Wayback Machine (Spanjisht)

  1. ^ First Touch Games, red. (29 nëntor 2013). "Dream League Soccer Released on Google Play!" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 13 qershor 2018. Marrë më 24 korrik 2018.