Dricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dricourt
Komunë
noform
Pamje nga Dricourt
Vendndodhja
Dricourt is located in Franca
Dricourt
Dricourt
49°23′43″V 4°30′46″L / 49.395277777778°V 4.5127777777778°L / 49.395277777778; 4.5127777777778Koordinatat: 49°23′43″V 4°30′46″L / 49.395277777778°V 4.5127777777778°L / 49.395277777778; 4.5127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.12 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08147


Dricourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Dricourt ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 7.12 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dricourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale