Driel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Driel (kthjellim).


Driel
—  woonplaats  —
Pamje nga Driel

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Overbetuwe
Koordinatat 51°57′33″V 5°48′47″L / 51.959166°V 5.813055°L / 51.959166; 5.813055 (Driel)Koordinatat: 51°57′33″V 5°48′47″L / 51.959166°V 5.813055°L / 51.959166; 5.813055 (Driel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Driel is located in Hollandë
Driel
Driel

Driel është një qytezë në Overbetuwe, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Driel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland