Drilon Çoçaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drilon Çoçaj
Drilon Cocaj - Ohrid Summer Festival 2018 (1).jpg
Drilon Cocaj në Festivalin e Verës së Ohrit
Vendlindja Prizren, Kosovë
Profesioni kitarist, aktor

Drilon Çoçaj është një kitarist dhe aktor shqiptar nga Kosova. Çoçaj filloi të mësojë kitarë në moshën 7 vjeçare, më vonë vazhdoj mësimet në Shkollën e Muzikës "Lorenc Antoni" në Prizren. Në vitin 2004 u regjistrua në Akademinë e Arteve, Universiteti i Prishtinës.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Drilon Cocaj – guitar, Kosovo". www.ohridskoleto.com.mk (në anglisht). Marrë më 11 gusht 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Drilon Cocaj – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale