Dronten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dronten
Flamuri i Dronten
Stema zyrtare e Dronten
Popullsia
 • Gjithsej40.266
Faqja zyrtarewww.dronten.nl

Dronten është një komunë në provincën FlevolandHolandë me sipërfaqe 423.86 km² dhe popullsi 40266 banorë[1]. Dronten është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Flevoland