Druten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Druten (kthjellim).


Druten
—  komuna  —
flamuri_figura
Pamje nga Druten

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Druten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′20″V 5°36′16″L / 51.8889°V 5.6044°L / 51.8889; 5.6044 (Druten)Koordinatat: 51°53′20″V 5°36′16″L / 51.8889°V 5.6044°L / 51.8889; 5.6044 (Druten)
Sipërfaqja 42,43 km2
Popullsia 18.112 banorë 2011
Dendësia 426,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0487
Kodi Postar 6630-6631, 6650-6655
Kodi statistikor 0225
Vendndodhja
Druten is located in Hollandë
Druten
Druten
Druten – harta_foto
www.druten.nl

Druten është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 42.43 km² dhe popullsi 18112 banorë[1]. Druten është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland