Dudu Cearense

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dudu Cearense
Të dhënat personale
Emri i plotë Dudu Cearense
Data e lindjes (1983-04-15) 15 Prill, 1983 (34 vjeç)
Vendi i lindjes Fortaleza, Brazil
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2000-2003 Vitória
2004 Kashiwa Reysol
2004-2005 Stade Rennais
2005-2008 CSKA Moscow
2008-2011 Olympiacos
2011-2012 Atlético Mineiro
2012-2013 Goiás
2014 OFI Crete
2014 Maccabi Netanya
2015-2016 Fortaleza
2016- Botafogo
Ekipi kombëtar
2004–2007 Flag of Brazil.svg Brazili 11 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dudu Cearense (lindur më 15 Prill 1983) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2004 4 0
2005 0 0
2006 5 0
2007 2 0
Gjithsej 11 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]