Jump to content

Duff McKagan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Duff McKagan

Michael Andrew "Duff" McKagan (i lindur më 5 shkurt, 1964 në Seattle, Washington) është një muzikant Amerikan. Ai njihet si basisti i grupit hard rock Guns N' Roses. McKagan ishte pjesë e Guns N' Roses që nga formimi i grupit më 1985 deri më 1998. Në vitin 2002, bashkë me Slash dhe Matt Sorum nga Guns N' Roses ai formoj grupin Velvet Revolver. Ai ka punuar me muzikantë si Jane's Addiction, Loaded, dhe Alice in Chains. McKagan do lozi në albumin solo të Slash.

Lidhje të Jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]