Dugo Selo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dugo Selo
—  Qytet  —
Pamje nga Dugo Selo

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.81°0′0″V 16.24°0′0″L / 45.81000°V 16.24000°L / 45.81000; 16.24000 (Dugo Selo)Koordinatat: 45.81°0′0″V 16.24°0′0″L / 45.81000°V 16.24000°L / 45.81000; 16.24000 (Dugo Selo)
Popullsia 10.655 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Dugo Selo is located in Kroacia
Dugo Selo
Dugo Selo

Dugo Selo (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 10655 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 10494 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 8880 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.53%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb