Duiven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Duiven (kthjellim).


Duiven
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Duiven.svg
Pamje nga Duiven

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Duiven
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°56′50″V 6°01′16″L / 51.94722°V 6.02111°L / 51.94722; 6.02111 (Duiven)Koordinatat: 51°56′50″V 6°01′16″L / 51.94722°V 6.02111°L / 51.94722; 6.02111 (Duiven)
Sipërfaqja 35,15 km2
Popullsia 25.564 banorë 2011
Dendësia 727,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0316
Kodi Postar 6920-6924
Kodi statistikor 0226
Vendndodhja
Duiven is located in Hollandë
Duiven
Duiven
Duiven – harta_foto
www.duiven.nl

Duiven është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 35.15 km² dhe popullsi 25564 banorë[1]. Duiven është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland