Dukagjin Ismaili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dukagjin Ismaili
Dukagjin Ismaili - Koncert i kitarës klasike-2017 05.jpg
Dukagjin Ismaili në koncertin e kitarës klasike (2017)
Informacione
Lindja8 mars 1987, Shkup, Republika e Maqedonisë
Profesion(e)kitarist, profesor
Instrument(e)Kitarë
Dukagjin Ismaili duke performuar në koncertin e kitarës klasike, në Shkup (2017)

Dukagjin Ismaili (lindur më 8 mars 1987, Shkup) është një kitarist dhe pedagog shqiptar nga Maqedonia. Shkollën e mesme të muzikës e ka kryer në vitin 2005 në Shkup, dhe diplomoi në Fakultetin e Muzikës në Shkup në vitin 2010. Ai punon si pedagog i kitarës në Shkollën e Mesme të Muzikës në Tetovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dukagjin Ismaili – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale