Dukaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dukaj
Fshat
Dukaj is located in Shqipëria
Dukaj
Dukaj
Dukaj (Shqipëria)

Koordinatat:40°19′18″V 19°57′01″L / 40.3216667°V 19.9502778°L / 40.3216667; 19.9502778Koordinatat: 40°19′18″V 19°57′01″L / 40.3216667°V 19.9502778°L / 40.3216667; 19.9502778

Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Gjirokastrës
Rrethi: Rrethi i Tepelenës
Komuna: Komuna Qendër (Tepelenë)
Targat e automjeteve: TP
Përdorimi i stampës


Dukaj është një fshatKomunën Qendërrrethin e TepelenësShqipëri.[1]

Dukaj ka vlera historike, kulturore dhe artistike. Ndër ta është edhe shkrimtari Maliq Lila.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ndarja territoriale Fletorja zyrtare.pdf" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 17 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)