Jump to content

Njësia administrative Qendër, Tepelenë

Coordinates: 40°10′N 20°12′E / 40.16°N 20.2°E / 40.16; 20.2
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

40°10′N 20°12′E / 40.16°N 20.2°E / 40.16; 20.2

Njësia administrative Qendër, Tepelenë

Komuna Qendër është një njësi administrative në Rrethin e TepelenësShqipëri që me reformën territoriale të vitit 2015[1]. Sipas censusit të vitit 2011 popullsia numëron 3179 banorë.

Kjo njësi administrative përbëhet nga fshatrat Dukaj, Salari, Turan, Mamaj, Veliqot, Bënçë, Dragot, Beçisht, Mezhgoran, Peshtan, Hormovë, Lekël, Kodër dhe Luzat[1].

  1. ^ a b "Ligji nr. 115/2014" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 16 shkurt 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)