Njësia administrative Qendër, Tepelenë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°10′V 20°12′L / 40.16°V 20.2°L / 40.16; 20.2

Njësia administrative Qendër, Tepelenë
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës
Rrethi Rrethi i Tepelenës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Qendër është një njësi administrative në Rrethin e TepelenësShqipëri që me reformën territoriale të vitit 2015[1]. Sipas censusit të vitit 2011 popullsia numëron 3179 banorë.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo njësi administrative përbëhet nga fshatrat Dukaj, Salari, Turan, Mamaj, Veliqot, Bënçë, Dragot, Beçisht, Mezhgoran, Peshtan, Hormovë, Lekël, Kodër dhe Luzat[1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Ligji nr. 115/2014" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 16 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]