Bashkia Tepelenë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bashkia Tepelenë
Q. i Gjirokastrës > Rr. i Tepelenës > Bashkia Tepelenë
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës
Rrethi Rrethi i Tepelenës
Kryetari i bashkisë Tërmet Peçi (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Tepelenë është një bashkiRrethin e TepelenësShqipëri i vetmi vendbanim i të cilës është Tepelena.[1]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ndarja territoriale Fletorja zyrtare.pdf" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 17 shkurt 2018. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]