Njësia administrative Dishnicë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Dishnicë)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Dishnicë
Njësia administrative Dishnicë is located in Shqipëria
Njësia administrative Dishnicë
Njësia administrative Dishnicë
Njësia administrative Dishnicë (Shqipëria)
40°20′00″V 20°09′00″L / 40.333333°V 20.15°L / 40.333333; 20.15Koordinatat: 40°20′00″V 20°09′00″L / 40.333333°V 20.15°L / 40.333333; 20.15
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës
Rrethi Rrethi i Përmetit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Deshnicë është një komunëRrethin e PërmetitShqipëri.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]