Njësia administrative Lunxhër

Coordinates: 40°42′N 20°07′E / 40.7°N 20.11°E / 40.7; 20.11
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Lunxhër)

40°42′N 20°07′E / 40.7°N 20.11°E / 40.7; 20.11

Njësia administrative Lunxhër

Komuna Lunxhër është një komunë në rrethin e GjirokastrësShqipëri.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]