Njësia administrative Lunxhër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°42′V 20°07′L / 40.7°V 20.11°L / 40.7; 20.11

Njësia administrative Lunxhër
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës
Rrethi Rrethi i Gjirokastrës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Lunxhër është një komunë në rrethin e GjirokastrësShqipëri.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Politika[redakto | përpunoni burim]

Kultura[redakto | përpunoni burim]

Vendbanimet[redakto | përpunoni burim]


Burimet[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]