Njësia administrative Pogon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Pogon)
Jump to navigation Jump to search

Coordinates: 40°48′N 20°13′E / 40.8°N 20.21°E / 40.8; 20.21

Njësia administrative Pogon

Komuna Pogon është një komunëRrethin e GjirokastrësShqipëri.[1]

Eshte e banuar thuajse teresisht nga banore te minoritetit etnik grek.

Qender e zones eshte fshati Poliçan.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]