Rrethi i Përmetit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°10′V 20°11′L / 40.16°V 20.19°L / 40.16; 20.19 Kornizë quhet gjithçka qe kufizohet brenda një kutie(programi). Kornizat janë rrjeti i vijave horizontale dhe vertikale. Në kornizë kemi kufizime të jashtme dhe të brendshme. Vendosja e kornizave bëhet: 1) Së pari duhet t'i shënojmë të dhënat; 2) I selektojmë të dhënat; 3) Shkojmë te opsioni Borders në dritaren Format Cells; Për qelitë në hapësirën e selektuar përcaktohen kornizat e jashtme(OUTLINE), vijat e brendshme(INSIDE), stili i vijave(STYLE) dhe ngjyrat e tyre(COLOR). Rrethi i Përmetit është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Gjirokastrës. Rrethi i Përmetit ka 26,000 banorë (sipas 2004), një sipërfaqe prej 929 km² dhe kryeqendër Përmetin.

Administrata[redakto | redakto tekstin burimor]

Rrethi i Përmetit perbehet nga dy bashki, dhe nga 7 komuna:

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Faqja interneti mbi Rrethin e Përmetit

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]