Rrethi i Përmetit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°10′V 20°11′L / 40.16°V 20.19°L / 40.16; 20.19

link={{{të çon}}}

Rrethi i Përmetit është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Gjirokastrës. Rrethi i Përmetit ka 26,000 banorë (sipas 2004), një sipërfaqe prej 929 km² dhe kryeqendër Përmetin.

Administrata[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rrethi i Përmetit perbehet nga dy bashki, dhe nga 7 komuna:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja interneti mbi Rrethin e Përmetit

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]