Rrethi i Lezhës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Koordinatat: 41°29′V 19°25′L / 41.49°V 19.41°L / 41.49; 19.41 Kornizë quhet gjithçka qe kufizohet brenda një kutie(programi). Kornizat janë rrjeti i vijave horizontale dhe vertikale. Në kornizë kemi kufizime të jashtme dhe të brendshme. Vendosja e kornizave bëhet: 1) Së pari duhet t'i shënojmë të dhënat; 2) I selektojmë të dhënat; 3) Shkojmë te opsioni Borders në dritaren Format Cells; Për qelitë në hapësirën e selektuar përcaktohen kornizat e jashtme(OUTLINE), vijat e brendshme(INSIDE), stili i vijave(STYLE) dhe ngjyrat e tyre(COLOR). Rrethi i Lezhës është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Lezhës. Rrethi i Lezhës ka 95,731 banorë (sipas 2007), një sipërfaqe prej 479 km² dhe kryeqendër Lezhën.

Ndarja administrative[redakto | redakto tekstin burimor]

Në rrethin e Lezhës si tërësi bejne pjese 1 bashki dhe 9 komuna:

Vendbanime tjera të njohura në këtë rreth janë:

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]