Bashkia Lezhë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bashkia Lezhë
Emblema e Lezhës
Emblema e p/dh
|
Q. i Lezhës > Rr. i Lezhës > Bashkia Lezhë
Administrata
Sipërfaqja 509.1 km²
Popullsia
 • Dendësia
106,245 banorë
208.69 ban/km²
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Lezhës
Rrethi Rrethi i Lezhës
Faqja zyrtare
Kryetari i bashkisë Pjerin Ndreu (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Lezhë është një bashkiRrethin e LezhësShqipëri dhe i vetmi vendbanim është Lezha.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.lezha.gov.al/web/Kryetari_i_Bashkise_697_1.php#.XXb9hiSxUlQ Arkivuar 21 shtator 2019 tek Wayback Machine

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 shtator 2014. Marrë më 20 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)