Bashkia Lezhë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bashkia Lezhë
Emblema e Lezhës
Emblema e p/dh
|
Q. i Lezhës > Rr. i Lezhës > Bashkia Lezhë
Administrata
Sipërfaqja 509.1 km²
Popullsia
 • Dendësia
106,245 banorë
208.69 ban/km²
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Lezhës
Rrethi Rrethi i Lezhës
Faqja zyrtare
Kryetari i bashkisë Fran Frrokaj (PD)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Lezhë është një bashkiRrethin e LezhësShqipëri dhe i vetmi vendbanim është Lezha.[1]


Vendbanimet[redakto | përpunoni burim]


Burimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 September 2014. Marrë më 20 December 2017. 

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]