Rrethi i Bulqizës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
link={{{të çon}}}

Rrethi i Bulqizës është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Dibrës. Rrethi i Bulqizës ka 43,000 banorë (sipas 2004), një sipërfaqe prej 718 km² dhe kryeqendër Bulqizën.

Ndarja administrative[redakto | redakto tekstin burimor]

Rrethi i Bulqizës përfshin nën administrimin e tij një bashki dhe shtatë komuna që janë:

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]