Echteld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Echteld (kthjellim).


Echteld
—  woonplaats  —
Echteld is located in Hollandë
Echteld
Echteld
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Neder-Betuwe
Koordinatat 51°54′32″V 5°29′47″L / 51.9088°V 5.496388°L / 51.9088; 5.496388 (Echteld)Koordinatat: 51°54′32″V 5°29′47″L / 51.9088°V 5.496388°L / 51.9088; 5.496388 (Echteld)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Echteld është një qytezë në Neder-Betuwe, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Echteld – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland