Edin Mujçin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edin Mujčin
Të dhënat personale
Emri i plotëEdin Mujčin
Data e lindjes (1970-01-14) 14 Janar, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesBosanski Brod, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1995Marsonia Slavonski Brod
1996-2001Dinamo Zagreb
2001-2002JEF United Ichihara
2002-2005Dinamo Zagreb
2005-2007Kamen Ingrad
2007-2008Lokomotiva Zagreb
2008-2009Lučko Zagreb
Ekipi kombëtar
1997–2002Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina24(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edin Mujčin (lindur më 14 Janar 1970) është një ish-futbollist Bosnjes dhe Hercegovines.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Bosnjes dhe Hercegovines ka luajtur 24 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina
Vite Ndeshje Gola
1997 4 1
1998 5 0
1999 6 0
2000 3 0
2001 4 0
2002 2 0
Gjithsej 24 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]