Edivaldo Hermoza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edivaldo Hermoza
Të dhënat personale
Emri i plotëEdivaldo Hermoza
Data e lindjes (1985-11-17) 17 Nëntor, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesCuiabá, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004-2008Atlético Paranaense
2005Ferroviária
2005-2006Figueirense
2006Rio Preto
2006-2007Caldense
2008Guaratinguetá
2008-2012Naval
2012-2013Muangthong United
2013Shonan Bellmare
2014-2015Moreirense
2015-2016Jorge Wilstermann
2016-Sport Boys
Ekipi kombëtar
2011–2013Flag of Bolivia.svg Bolivia11(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edivaldo Hermoza (lindur më 17 Nëntor 1985) është një futbollist bolivi.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin bolivi ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bolivia.svg Bolivia
Vite Ndeshje Gola
2011 8 1
2012 0 0
2013 3 0
Gjithsej 11 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]