Edlira Çepani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Edlira Çepani është një aktiviste e të drejtave të njeriut dhe rolet gjinore.

Ajo është koordinatore kombëtare e rrjetit "Barazia në Vendimmarrje", rrjeti i grave aktive nga të gjitha partitë politike, shoqëria civile dhe media e krijuar në vitin 2008 me iniciativën e grave pjesë e programit NDI "Zhvillimi i Liderëve të Rinj" në Politikë - Gratë në Avokim ”.[1]

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çepani është e martuar me Gerti Boganin dhe së bashku kanë një vajzë. [2]

Referim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Gorezi, Fatima. "Star People" (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Shqiptarja.com. "Shqiptarja.com".{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)