Eemnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Eemnes (kthjellim).


Eemnes
—  komuna  —
stema_figuraEemnes vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Eemnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°15′14″V 5°15′26″L / 52.253889°V 5.25722°L / 52.253889; 5.25722 (Eemnes)Koordinatat: 52°15′14″V 5°15′26″L / 52.253889°V 5.25722°L / 52.253889; 5.25722 (Eemnes)
Sipërfaqja 33,67 km2
Popullsia 8.852 banorë 2011
Dendësia 262,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 3755
Kodi statistikor 0317
Eemnes is located in Hollandë
Eemnes
Eemnes
Eemnes – harta_foto
www.eemnes.nl

Eemnes është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 33.67 km² dhe popullsi 8852 banorë[1]. Eemnes është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht