Eibergen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Eibergen (kthjellim).


Eibergen
—  woonplaats  —
Eibergen is located in Hollandë
Eibergen
Eibergen
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Berkelland
Koordinatat 52°05′57″V 6°39′02″L / 52.099166°V 6.650555°L / 52.099166; 6.650555 (Eibergen)Koordinatat: 52°05′57″V 6°39′02″L / 52.099166°V 6.650555°L / 52.099166; 6.650555 (Eibergen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Eibergen është një qytezë në Berkelland, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Eibergen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland