Eiji Kawashima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eiji Kawashima
Eiji Kawashima press conference.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëEiji Kawashima
Data e lindjes (1983-03-20) 20 Mars, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualDundee United
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2003Omiya Ardija
2004–2006Nagoya Grampus Eight
2007–2010Kawasaki Frontale
2010–2012Lierse
2012–2015Standard Liège
2016–Dundee United
Ekipi kombëtar
2008–Japonia71(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Eiji Kawashima (lindur më 20 mars 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 71 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 1 0
2009 7 0
2010 8 0
2011 12 0
2012 11 0
2013 14 0
2014 11 0
2015 7 0
Gjithsej 71 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]