Ekta Kapoor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ekta Kapoor
Ekta Kapoor (në mes) me vëllanë Tusshar (majtas) dhe babanë Jeetendra (djathtas)

Ekta Kapoor është vajza e aktorëve Jeetendra dhe Shobha Kapoor. Vëllai i saj i vogël Tusshar Kapoor është gjithashtu një aktor i Bollywood. Ajo u shkollua në Shkollën Bombay Skoceze, Mahim dhe ndoqi kolegjin në Mithibai College.

Ajo kishte një djalë të quajtur Ravie Kapoor më 27 Janar 2019 përmes surrogacisë. [1]

Ekta Kapoor e filloi karrierën e saj në moshën 15 vjeç, duke u internuar me reklamues dhe regjisor të filmit Kailash Surendranath, derisa pasi mori financimin nga babai i saj, ajo vendosi të bëhej producente. [2] Ajo u përfshi në prodhimin e filmit Bollywood në 2001 duke filluar me Kyo Kii. . . Jhuth Nahin Bolta kryesor , Kucch To Hai dhe Krishna Cottage bazuar në tema mbinatyrale të ndjekura në 2003 dhe 2004. Kyaa Kool Hai Hum luajti vëllanë e saj Tusshar Kapoor . Ajo pastaj vazhdoi të bashkë-prodhojë Shkëmbim zjarri në Lokhandwala me Sanjay Gupta . Misioni Stamboll dhe IKE <span typeof="mw:Entity" id="mwQg"> </span> - Liya Hai Toh Chukana Padhega në bashkëpunim me Sunil Shetty pasuan.

Punimet e mbledhura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

2019 Kënga Vande Mataram në Romeo Akbar Walter

televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më poshtë është lista e shfaqjeve Televizive të prodhuara nga Kapoor nën flamurin e saj Balaji Telefilms. Shënim: seritë televizive me guxim janë shfaqjet aktualisht në ajër.

  1. ^ "Ekta Kapoor names her newborn son after father Jeetendra, calls him Ravie Kapoor". Hindustan Times (në anglisht). 31 janar 2019. Marrë më 5 mars 2020.
  2. ^ Bajwah, Dimpal (7 qershor 2017). "From being known as a superstar's daughter to becoming TV's Czarina, here's how Ekta Kapoor's career shaped up". The Times of India. Arkivuar nga origjinali më 23 korrik 2018. Marrë më 1 korrik 2018. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)