Jump to content

Bollywood

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bollywood (sqt. Bollivudi) është qendra për studiot e fimitIndisë, emërtuar sipas Bombay dhe Hollywood.

Aktorët dhe Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këtu shini aktorët dhe filmat më të njohur të Bollywood-it

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe: Lista e filmave të Indisë
Chennai Express

Kuch Kuch Hota Hai

Jab Tak Hai Jaan

Main Hoon Na

Happy New Year

PK

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe: Lista e aktorëve të Indisë
Shahrukh Khan

Salman Khan

Kajol

Madhuri Dixit

Amitabh Bachchan

Deepika Padukone

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]