Rani Mukerji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rani Mukerji
Ranimukherjee.jpg
Profesioni Aktore
Ditëlindja 21 mars 1978
Vendlindja Bengal, India
Nacionaliteti Indiane


Rani Mukerji (Hindi, रानी मुखर्जी , Rānī Mukharjī) lindi më 21 mars 1978. Ajo është një fotomodele dhe aktore e njohur indiane.

Çmime[redakto | redakto tekstin burimor]


Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]