Kabhi Khushi Kabhie Gham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Viti 2001
Regjia Karan Johar
Prodhimi Karan Johar; Yash Johar
Skenari Karan Johar
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Amitabh Bachchan
Jaya Bachchan
Shah Rukh Khan
Kajol
Hrithik Roshan
Kareena Kapoor
Rani Mukerji
Muzika Jatin Pandit; Lalit Pandit; Sandesh Shandilya
Kinematografia Kiran Deohans
Montazhi Sanjay Sankla
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Dharma Productions
Data e daljes në kinema 14 dhjetor 2001
Kohëzgjatja 210 minuta
Shteti India
Gjuha Anglisht; Hindi
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga
Pasohet nga


Kabhi Khushi Kabhie Gham (Hindi, कभी ख़ुशी कभी ग़म, kabhī khuśī kabhī ġam, anglisht: Sometimes Happy Sometimes Sad ; gjermanisht: In guten wie in schweren Tagen Shqip: Nganjëherë mirë nganjëherë keq) është një nga filmat më të suksesshëm bollivudit.

Ballina e filmit.jpg

Reth filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmi Kabhi Khushi Kabhie Gham (Nganjëherë mirë nganjëherë keq) në indi shkurt njihet edhe me emrin "KKKG", ky film ka zgjuar vëmendje të mëdha tek publiku indian por edhe jashtë Indisë jo përveç që luajnë ndër aktorët më të suksesshëm por tema, vet përmbajtja e filmit është interesante filmi tregon për marrëdhëniet mes prindërve dhe fëmijëve, për dashurinë e prindërve e sidomos dashurinë mes babait dhe djalit. Filmi është i natyrës dramë familjare, për arsye se në një familje të pasur ndoshta nuk i mungon asgjë por dashuria dhe bashkimi familjar nuk mund të blihet me asgjë e sidomos respekti, për këtë ka zgjuar interesim të madhë si në Indi por edhe në Evropë dhe Amerikë. Në fillim të filmit pas titullit paraqitet një mbishkrim "It's all about to love your parents" (Është krijuar që ti dashuroni prindërit). Mesazhi i filmit është se prindërit pa marrë parasysh babai apo nëna, i mirë apo sa do që i keq të jetë prindëri duhesh ti dashuroj dhe të tregoj respekt ndaj tyre.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.