Jump to content

Kuch Kuch Hota Hai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kuch Kuch Hota Hai (Hindi, कुछ कुछ होता है, kuch kuch hotā hai, sqt.: Diçka ndodh apo Diçka ka ndodh) është një film bolivudit, që u shfaq më 16 tetor 1998Indi dhe Britaninë e Madhe. Në ShBA dhe Britaninë e Madhe u shfaq filmi me titullin Something happens in my heart apo Something Is Happening dhe Gjermani me titullin Und ganz plötzlich ist es Liebe ….