El Pont de Vilomara i Rocafort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Pont de Vilomara i Rocafort
Komunë
Vendndodhja
El Pont de Vilomara i Rocafort is located in Spanjë
El Pont de Vilomara i Rocafort
El Pont de Vilomara i Rocafort

Koordinatat: 41°42′26″V 1°54′32″L / 41.70722°V 1.90889°L / 41.70722; 1.90889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.35 km2
Popullsia 3741 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 42′ 26″ Veri

1° 54′ 32″ Lindje


El Pont de Vilomara i Rocafort është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Pont de Vilomara i Rocafort ka 3741 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]