El Prat de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Prat de Llobregat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Prat de Llobregat is located in Spanjë
El Prat de Llobregat
El Prat de Llobregat

Koordinatat: 41°20′V 2°6′L / 41.333°V 2.100°L / 41.333; 2.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Lluís Tejedor i Ballesteros (IC-V)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.23 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 63312 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit pratense (Spanish), pratenc,-ca (Catalan)
Zona Kohore UTC+1


El Prat de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Prat de Llobregat ka 63312 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]