Jump to content

Elaborati i Çubrilloviqit II për shqiptarët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Elaborati i II-të i Çubrilloviqit për shpërnguljen e shqiptarëve me dhunë dhe me terror është pjesa e dytë e Vasa Qubrilloviqit dhe është krijuar më 1944[1] dhe ka hyrë si pjesë e Doktrinës së shenjt serbe.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhëave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rushit Ramabaja: ”Libri Mareci i shpresës së mirë” dhe rrëfime të trishta për golgotën e kolonave të Gallapit në Grashticë, Makoc e Llukar”