Jump to content

Elaborati i Çubrilloviqit për shqiptarët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Elaborati i Çubrilloviqit për shqiptarët është një shtjellim i Vasa Qubrilloviqit në shërbim të Doktrinës së shenjtë serbe, i bërë më 1937 [1].

Elaborati i Çubrilloviqit II për shqiptarët

Burimi i të dhëave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ Rushit Ramabaja : ”Libri Mareci i shpresës së mirë” dhe rrëfime të trishta për golgotën e kolonave të Gallapit në Grashticë, Makoc e Llukar”