Elida Cangonji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Elida Cangonji (31 tetor 1953 - 28 nëntor 2016) ishte një psikologe dhe aktore shqiptare. Ishte një nga aktoret më të talentuara në Shqipëri. U nda nga jeta më 28 nëntor 2016.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]