Eliona Qira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Eliona Qira (lindur më 27 tetor 1998) është këngëtare shqiptare me prejardhje nga Struga, që jeton dhe vepron në Malmö, Suedi. Ajo mori pjesë në edicionin e viti 2016 në festivalin e Kënga Magjike, me këngën "Më mëso të harroj".[1]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Më mëso të harroj
  • S’më ka mua

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Eliona Qira - Më mëso të harroj". kengamagjike.com. Marrë më 21 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]