Elizabeta Ejupi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elizabeta Ejupi
Të dhënat personale
Data e lindjes (1994-04-21) 21 Prill, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesShqipëri
PozicioniMesfushore
Karriera në rini
2015–2012Charlton Athletic
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013Charlton Athletic
2013–2016Nottingham Forest
2016–2017Notts County
Ekipi kombëtar
2009England U15
2011–Shqipëria
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Elizabeta "Liz" Ejupi (e lindur më 21 prill 1994) është një futbolliste shqiptare nga Britania e Madhe, që përfaqëson Kombëtaren shqiptare të futbollit të grave.[1] Ajo më parë ka luajtur për Charlton Athletic dhe Nottingham Forest të FA Premier Ligës së Grave. Ajo është një medaliste bronzi në London Youth Games.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "11. Elizabeta Ejupi". Charlton Women Official. 17 nëntor 2012. Marrë më 17 nëntor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]