Elizabeta Kançeska-Milevska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Elizabeta Kançeska-Milevska (maqedonisht: Елизабета Канческа Милевска; e lindur më 30.6.1970, në Veles) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Elizabeta Kançeska-Milevska kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Elizabeta Kançeska-Milevska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)