Ellvana Curo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ellvana Curo
Të dhënat personale
Emri i plotëEllvana Curo
Data e lindjes22 janar 1992
Vendi i lindjesMelbourne, Australi
Gjatësia182cm
PozicioniSulmues
Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualBox Hill United
Numri11
Karriera në rini
2003Altona City SC
2004-2006South Melbourne WFC
2007Keilor Park WSC
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007-2009Preston Lions26(11)
2009Heidelberg United WFC5(2)
2010Ashburton WSC15(8)
2011Altona City WSC16(11)
2012South Melbourne WFC13(9)
2013Box Hill United3(2)
2014Bundoora United
2015Bundoora United
Ekipi kombëtar
2011-Shqipëria9(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ellvana Curo (lindi më 22 janar 1992) është futbolliste shqiptare e cila luan në skuadrën Bundoora United. Ajo po ashtu luan në kombëtaren shqiptaren për femra. Ellvana është e gjatë dhe sulmuese e fortë.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ko, Zee (13 shtator 2012). "GNO: Dream Team Five". mfootball. Marrë më 17 nëntor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "UEFA Profile". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)