Elmi Aziri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Elmi Aziri është ekonomist, profesor universitar dhe politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. [1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai u lind më 26 qershor 1976 në qytetin e Kumanovës, Republika Socialiste Federative e Jugosllavisë. [1] Është diplomuar për administrim biznesi në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë në vitin 2001 dhe në vitin 2005 ka magjistruar në të njëjtin specialitet nga i njëjti universitet. Në vitin 2011 mbrojti tezën e doktoraturës në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Shkupit . Ai jep mësim në Universitetin e Evropës Juglindore që nga viti 2004. [2]

Më 15 korrik 2020 është zgjedhur deputet nga Aleanca për ShqiptarëtKuvendin e Maqedonisë së Veriut . [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c "Елми Азири" (në maqedonisht). Собрание на Република Северна Македонија. Marrë më 1 юни 2021 г. {{cite web}}: Shiko vlerat e datave në: |access-date= (Ndihmë!)
  2. ^ "Елми Азири". Универзитет на Југоисточна Европа. Marrë më 1 юни 2021 г. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |access-date= (Ndihmë!)