Emblema e dikurshme (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Emblema e dikurshme është një film i prodhuar në Shqipëri në vitin 1976 nga Ylli Pepo.


Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeologët shqiptarë zbulojnë një fontanë nafte pikërisht në një zonë ku vite më parë gjeologët ruse kishin dështuar. Zbulimi arrihet nga inxhinier Bardhyli i ndihmuar nga mësuesja, të cilët hetojnë në të kaluarën e fshatit dhe deshifrojnë emblemën e një pllakati të lashtë mural në kishën e fshatit.Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serafin Fanko

Raimonda Bulku

Pushkin Lubonja

Robert Ndrenika

Tinka Kurti


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.