Emi Nakajima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emi Nakajima
Emi Nakajima (27492672615) (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëEmi Nakajima
Data e lindjes (1990-09-27) 27 Shtator, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesShiga, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–INAC Kobe Leonessa168(30)
Ekipi kombëtar
2011–Japonia65(13)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Emi Nakajima (中島 依美 Nakajima Emi?, lindur më 27 Shtator 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 65 ndeshje dhe ka shënuar 13 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 2 0
2012 0 0
2013 7 1
2014 12 4
2015 3 1
2016 7 1
2017 15 2
2018 19 4
Gjithsej 65 13

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2011, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)