Epe (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Epe (kthjellim).


Epe
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Epe.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Epe
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°20′00″V 5°55′00″L / 52.3333°V 5.9166°L / 52.3333; 5.9166 (Epe)Koordinatat: 52°20′00″V 5°55′00″L / 52.3333°V 5.9166°L / 52.3333; 5.9166 (Epe)
Sipërfaqja 157,25 km2
Popullsia 32.747 banorë 2011
Dendësia 208,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0578
Kodi Postar 8160-8162, 8166-8167, 8170-8172
Kodi statistikor 0232
Epe is located in Hollandë
Epe
Epe
Epe – harta_foto
www.epe.nl

Epe është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 157.25 km² dhe popullsi 32747 banorë[1]. Epe është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland