Eriko Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Eriko Sato
Të dhënat vetjake
Emri i plotëEriko Sato
Datëlindja (1985-11-25) 25 nëntor 1985 (38 vjeç)
VendlindjaShizuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
TEPCO Mareeze
Karriera ndërkombëtare
2003–2008Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Eriko Sato (佐藤 衣里子 Satō Eriko?, lindur më 25 Nëntor 1985) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 0 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 1 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]