Erjon Kastrati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Erjon Kastrati
Ditëlindja: 30 dhjetor 1994
Vendlindja: Prishtinë, RSF Jugosllavia
Kombësia: Kosovarë, Sllovenë
Gjatësia: 1.98 m
Pesha: 86 kg
Pozita: Swingman
Numri: 1
Ekipi: KK Olimpija

Erjon Kastrati (lindi më 30 Dhjetor 1994) basketbollistë kosovarë i cili luan si swingman për skuadrën sllovene KK Olimpija. Kastrati luan gjithashtu për kombëtaren kosovare.