Erol Keskin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Erol Keskin
Të dhënat vetjake
Datëlindja2 mars 1927
VendlindjaMersin, Turqi
Data e vdekjes1 tetor 2016
VendvdekjaStamboll, Turqi
PozicioniSulmues
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1943-1951Fenerbahçe S.K.104(23)
1951-1958Alibeyköy S.K.93(18)
Karriera ndërkombëtare
1950–1952Turqia U-215(0)
1948–1954Turqia15(2)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Erol Keskin (2 mars 1927 – 1 tetor 2016) ishte futbollist turk i cili ka lujtur si sulmues për TurqinëKupën e Botës 1954.[1] Ai po ashtu ka luajtur në skuadrat si Fenerbahçe dhe Alibeyköy.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "1950 FIFA World Cup Switzerland". Arkivuar nga origjinali më 17 tetor 2013. Marrë më 4 tetor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Erol Keskin, hayatını kaybetti